Brněnský pohár neslyšících jednotlivců mužů, žen a mládeže ve stolním tenise dne 18. května 2019 v Brně

V sobotu 18. května 2019 se konal v Brně tradiční Brněnský pohár jednotlivců mužů, žen a mládeže neslyšících ve stolním tenise ve sportovní hale stolního tenisu na ulici Vojtova.
Jsem ráda, že se akce podařila a všichni se sešli, protože již jednou byla odložena. Trochu jsem měla obavy, jestli to zase nezrušíme, ale naštěstí ne.

Turnaje se zúčastnilo 11 mužů a 4 ženy. Kromě domácích se dostavili hráči ze SK Olympia Praha, SKN Plzeň a TJ Slovan Zlín. Hrálo se od 10  hodin do 15 hodin na pěti zajištěných stolech. Muži hráli ve dvou skupinách, ve skupině A 5 mužů, ve skupině B 6 mužů. Hráli každý s každým. První dva z obou skupin postoupili a hrálo se o 1. - 4. místo. Třetí a čtvrtí z obou skupin hráli o 5. - 8. místo. Zbývající ze skupin hráli o 9. - 11. místo. Hráli každý s každým na tři vítězné sety. Ženy hrály každá s každou na čtyři vítězné sety, ale na dvě kola, protože jich bylo málo. Samozřejmě se to započítalo do celkového umístění. Turnaj probíhal bez problémů.
Vítězem mužů se stal Jaroslav HELUS ze SKN Plzeň, na druhém místě se umístil Roman ŠLECHTA ze SK Olympia Praha, na třetím místě se umístil Pavel PEŠEK ze SKN Plzeň a na čtvrtém místě se umístil David GRYM z SK Olympia Praha.

Z žen vyhrála Jitka MAZUCHOVÁ ze SKN Brno, na druhém místě se umístila Renata DUDKOVÁ ze SKN Plzeň, na třetím místě se umístila Soňa IŠKOVSKÁ z TJ Slovan Zlín a na čtvrtém místě se umístila Petra DOLEJŠOVÁ z Prahy.

Po skončení dvouher bylo losování čtyřher mužů. Zbýval nám čas, proto jsme si ještě zahráli čtyřhru, společně muži a ženy. Každý si vylosoval kartičku se jménem spoluhráče, aby to bylo spravedlivé. Přihlásilo se 10 zájemců, nakonec jich bylo 9, ale domluvili jsme se, že pokud někdo vylosuje toho nehrajícího, má smůlu a hrát čtyřhru nebude. Hrálo se systémem vylučovacím na dva vítězné sety.
Vítězi čtyřhry se stala dvojice Zdeněk BUREŠ, Martin PAULÍK (SKN Plzeň, SKN Brno), na druhém místě se umístili Ľubomír GAŠPAROVIČ, Roman ŠLECHTA (SKN Brno, SK Olympia Praha), na třetím místě Jiří ČERNÝ, Petr RACEK ( SKN Plzeň, SKN Brno) a na čtvrtém místě Renata DUDKOVÁ, Jaroslav HELUS (SKN Plzeň, SKN Plzeň).

Po skončení turnaje se ceny předávaly přímo v hale.
Celkově se mi turnaj líbil, byla jsem s pořádáním spokojená. Doufejme, že se všichni uvidí zase příští rok a že přijede více účastníků. Vážím si také všech hráčů, kteří přes svoji únavu statečně bojovali. Chci všem poděkovat za účast a opět se shledáme v květnu roku 2019.